Dlaczego My?

Szukając szkoły nauki jazdy warto zwrócić uwagę na kilka aspektów, które potem mogą zaważyć na naszym sukcesie bądź bolesnej porażce na drodze.

Kiedy wybieramy szkołę językową, czy zajęcia dodatkowe z tańca, lekcję pływania lub jazdy na nartach to chcemy żeby nauczyciel potrafił przekazać wiedzę, był miły i przyjaźnie nastawiony. Podobnie myślimy o pomocach dydaktycznych jak podręczniki, sprzęt, pomieszczenia obiektu, czy życzliwym personelu technicznym. Jednak liczymy też na efekt w postaci samodzielnych umiejętności.

Cena kursu

Większość ludzi ma telefony komórkowe za 2-3 tysiące złotych, a kursu szuka za 1,5 … byle było TANIO! Wiedzą o tym właściciele marnych szkółek, których jest jak grzybów po deszczu i kuszą niską ceną, ale... Często wybieramy najtańszą szkołę myśląc, że przecież nie może być różnicy skoro ilość godzin praktyki jest taka sama. Jednak ilość godzin matematyki, czy języka polskiego w szkołach średnich tez jest taka sama, a jednak są szkoły marne i te bardzo dobre chwalące się absolwentami. Argument lokalizacyjny też często przeważa, oczywiście jeśli w pobliżu jest dobra szkoła to masz farta, a jeśli nawet nie sprawdzisz gdzie się zapisujesz bo po prostu ważne tylko jest to żeby było blisko, to popełniasz duży błąd. Czasem w sąsiedniej przecznicy może być 10 razy lepsza szkoła. Warto wcześniej się przejść do biura ośrodka i zapytać o ofertę, porównać i dopiero wybrać.

Dlaczego inni mają taniej?

Oni wiedzą, że kierujesz się wygodą i niską ceną, więc potem bezczelnie Cię oszukują i wiedzą, że nic im nie zrobisz bo akceptując taniznę godzisz się na bylejakość w postaci braku zajęć z teorii i ratownictwa, skracania lekcji, wpisywania fikcyjnych dat, bycia kierowcą instruktora który załatwia prywatę na lekcjach za które Ty płacisz, odwiedzania stacji benzynowych, myjni, znajomych instruktora, wdychania papierosów, jazd bez sensu metodycznego, braku egzaminu wewnętrznego, wyjeżdżenia tylko części jazd za które zapłaciłeś i obietnicy że resztę wyjeździsz tuż przed samym egzaminem państwowym, co nie jest prawdą bo jak zadzwonisz to Ci powie że akurat wtedy nie ma już czasu i grafik jest zapełniony.

Jakie praktyki mają tanie szkoły?

Najtańsze szkoły w praktyce okazują się droższe niż się zapowiadało! Okazuje się potem, że są dodatkowe opłaty, limity kilometrów, płatne materiały, opłata za rezygnację. Niskie wynagrodzenie instruktorów świadczy tylko o nich samych oraz ich umiejętnościach. Ale jest tanio i szybko! Ty nic nie umiesz, więc kupisz u nich jazdy dodatkowe już w normalnej cenie, ale nie spodziewaj się innej jakości. Paragonu, czy rachunku też nie zobaczysz. I jeszcze jedno... tam jest zawsze PROMOCJA!

Stawiając wybór na nas

W szkoleniu chodzi o to żeby uczyć się w nieskrępowanej atmosferze oraz żeby nauczyciel angażował się w swoją pracę i chciał nauczyć. Dobry instruktor jest jednak w cenie. Nikt poważny nie szkoli za minimalne wynagrodzenie. Są jednak Tacy co szkolą za minimum, ale czy takiego właśnie chcesz instruktora, gdzie jedyne co usłyszysz to tu w prawo, tam w lewo i proszę się nie martwić, jakoś będzie. Bardzo ważne jest to … Kto będzie Cię uczył pierwszych czynności za kierownicą i jak przekaże tę wiedzę. Znamy te różnice chociażby ze szkoły podstawowej i nie od dziś wiadomo, że dobry nauczyciel potrafi zainteresować przedmiotem nauczania i zachęcić do jego nauki. Przypadkowy instruktor jazdy, a takich nie brakuje nie dość że nie nauczy to jeszcze naciągnie na dodatkowe lekcje, a progresu nadal nie będzie widać. Dlatego wybierając naszą szkołę wybierasz dobrą szkołę i konkretnych instruktorów.